Photo Gallery 2017 PDF Print E-mail
Dalliance entertains the crowd
Christa Dowd and Pieter Conradie (Judge)
Sikkie Kajee, Khumo Shongwe, Stephen and Karen Sadie, Robert Likhang, Karyn Southgate (CSSA)
Claudelle von Eck (IIASA), John Clarke (GIBS)
Guests dressed in formal black tie attire
Jill Parratt (Liberty Holdings Ltd)
Andra Moolman, Adriana de Roock, Ilze Louw (Greymatter and Finch), Marlize Horn (Capricorn Group), Giselle Harley (Greymatter and Finch)
An evening out with CSSA
Night at the Awards
Social gathering before the event
Looking dapper at the IRA
Dr Johan Swanepoel (WitsPlus) and guest
Glamorous event of the season
Enjoying a drink
Dressed to impress
Steven Englesman (INCE), Johann Neethling (Judge)
Greg Prinsloo, Yolanda Janse van Vuuren, Anton and Jenny van Zyl, Tshepo Steyn, Annamarie van der Merwe (Diligent)
Capturing the moment
Gavin and Deborah Duncan, Baldwin Masethla (CSSA)
Marc and Sabrina Paxton, Deborah and Gavin Duncan, Nikita Theodosiou (CSSA)
Sikkie Kajee, Natasha Bouwman (Directors, CSSA) and Jan Bouwman
Marissa Bezuidenhout (Auditor General SA) and Tsvetana Mathiva (Judge)
Keynote speaker, Isaac Shongwe addresses the audience
Sikkie Kajee (Senior Vice President, CSSA) welcomes guests
Carol Paton (Deputy Editor, Business Day)
Brian Dialwa (Director, CSSA)
Sas and Carina Wessels (Director, CSSA)
Sikkie Kajee and Isaac Shongwe (keynote speaker)
Stephen Sadie (CEO, CSSA) announces the winners
Overall winner trophy
Nik Rabinowitz (Comedian) entertains the crowd
Nik, entertainer of the evening
Dalliance in full swing at The Ballroom, Montecasino
Overall winner: Isaac Shongwe presents the award to Sven Lunsche (Gold Fields)
Top 40 Winner: Jacky Cuffley (Link Market Services) presents the award to Elizna Viljoen (Anglo Platinum)
Top 40 Joint Merit: Jacky Cuffley (Link Market Services) presents the award to Nicola Ross (Barclays Africa Group)
Top 40 Joint Merit: Jacky Cuffley (Link Market Services) presents the award to Sarah Chetty (Vodacom)
Mid Cap Winner: Benjamin Joannou (Bastion) presents the award to Nadia Schoeman and Johan Prins (Kumba Iron Ore Ltd)
Mid Cap Merit: Benjamin Joannou (Bastion) presents the award to Dean Subramanian (Arcelormittal SA Ltd)
Small Cap Winner: Greg Prinsloo (Diligent) presents the award to Lindiwe Montshiwagae (Royal Bafokeng)
Small Cap Merit: Greg Prinsloo (Diligent) presents the award to Siobahn McCarthy (PPC Ltd)
Alt-X/ Fledgling Winner: Sharon Clarke (GIBS) presents the award Sue Hsieh (York Timbers Holdings)
Alt-X/ Fledgling Merit: Sharon Clarke (GIBS) presents the award to Alastair Petticrew (Hulamin)
Non-listed Company Winner: Casper Troskie (Liberty) presents the award to Herman Kilian (Waco International)
Small State-owned Companies Winner: Shamida Smit presents the award to Pierre Joubert (SASRIA)
Small State-owned Companies Merit: Shamida Smit presents the award to Puleng Kwele (Broadband Infraco SOC Ltd)
Public Sector Winner: Carol Paton presents the award to Sam Mtunzini (Auditor General SA)
Public Sector Merit: Carol Paton presents the award to Janeen de Klerk (Competition Tribunal)
NGO/NPO Winner: Shameela Ebrahim (JSE Ltd) presents the award to Nasiegh Hamdulay (SAICA)
NGO/NPO Merit: Shameela Ebrahim (JSE Ltd) presents the award to Liza Rossouw and Natasha Lindeboom (National Sea Rescue Institute)
Regional Company Winner: Robert Likhang presents the award to Marlize Horn (Capricorn Group)
Regional Company Merit: Robert Likhang presents the award to Oscar Capeleo (FNB Namibia Holdings Ltd)
Jacqui Kuter (INCE) and Alastair Petticrew (Hulamin)
Elizna Viljoen (Anglo Platinum), Julie Hayman (Bastion) and Julia Swanepoel (Anglo Platinum)
Fahim Mohamed and Puleng Kwele (Broadband Infraco SOC Ltd)
Pierre Joubert and Sherika Ramrup (SASRIA)
Ann Slavin, Janeen de Klerk, Chantelle Benjamin, Nandisile Mokoena (Competition Tribunal)
Front: Sarah Chetty, Sandi Linford, Back: Brandon and Sannie Liebenberg (Vodacom)
Nasiegh Hamdulay, Magdel Fick and Ashley van der Merwe (SAICA)
Dalliance created a great atmosphere